Jdi na obsah Jdi na menu
 


PvP - Hráč proti hráči

Na území tzv. PvP map (Player versus Player, neboli hráč proti hráči) mohou obě strany, jak světlí, tak temní. Druhá strana má jméno zbarvené červeně - pokud se dostane do vaší blízkosti, rozbiká se vám navíc červeně minimapka v rohu. Na nepřátelského hráče je tady možné zaútočit bez vyzvání, jako na běžnou potvoru - bývá ale pochopitelně mnohem silnější a chytřejší.

Nikdy nechoďte sami! V PvP se obvykle pohybují tzv. Raidy - velké party až o 30 členech. Killy dostáváte od všech v raidu. Pokud mají automatické joiny povolené, můžete se na někoho připojit příkazem v Normal chatu:
 /join Jméno
Pokud vám to nejde, v logu nad chatem je proč (např. není autojoin, parta je full apod).
Pro 1-15 je skvělý návod zde - a také místo pro vaše dotazy. V "patnáctce" se toho nejvíce naučíte a obecně to bude platit i všude jinde.

V PvP mapách je obvykle pár questů, na příslušných úrovních, vyplatí se je dělat a hlídat si příslušnou max.úroveň.

Na potvorách na těchto mapách se dá i obstojně expit a navíc z nich padají lapisy.

Při úmrtí je možnost přijít nejen o expy (jako obvykle, záleží na blessu apod.) ale i o věci z inventáře prakticky na 100% o něco prijdete, obvykle o to, o co jste zrovna přijít nechtěli (jediná heroic věc mezi spoustou prachu, chlebů a motyček). Je asi 0.1% pravděpodobnost, že přijdete i o něco co máte na sobě...ale to je vcelku malá. Na druhou stranu můžete zrovna tak dostat něco ze zabitého světlého :) Vypadnout vám nemůžou lahvičky, lapisy ani věci typu Core. Ani o své miliony se zřejmě bát nemusíte, protože padá obvykle max.100 gold ;)

UM při smrti přijde o celou postavu, proto se vyplatí mít s sebou lvl 31+ Oracla nebo / a Res runy :)

1-15 (Proelium Frontier)

Vchod se nachází v Gliteru (map 1), portál označený "Paroutian Fortress".
V 1-15 se s PvP obvykle začíná, je tam nejvíce nováčků a vůbec lvl 15 je snadno dosažitelný, proto tam killy narůstají nejrychleji (není problém 1000 za den). Je vhodné si hlídat max level (15) - jednak proto, abyste tam nešli dříve (budete jen potravou pro silnější a špatným vzorem pro ostatní, navíc vás nebudou chtít dobré party) ale zároveň abyste neudělali 16, to už se tam pak nedostanete. Pokud uděláte level 16 přímo na mapě, je vhodné rychle ji opustit, protože vás může někdo nahlásit a z vašich killů bude 0.
I tak si ale na 15 zvykejte na častou smrt - questová výbava s lapisy pomůže, ale i tak se spoléhejte spíše na raid, jste noví a tak nemáte moc šanci - jen nahnat PvP rank, abyste ji měli později.
Nachází se zde 1 oltář, který se sice i s hlídači dá zničit skoro sólo či ve dvou, kolem něj ale obvykle vřou nejtužší boje.
 Hodí se mít sebou pár Exp Removal Pill = pilulku snižující expy (prodává ji Accessory Merchant v PvP za 9k), abyste náhodou nevylevelili ven - to se děje 90% lidí!

20-30 (Cantabilian Borderland)

Do 20-30 se dostanete z druhé mapy, portálem do Trineton Stronghold (z města Starfumos)
Je vhodné tam chodit (z výše uvedených důvodů) až na max. lvlu, tzn. 30. Killy tam jdou o něco pomaleji a leckterý hráč překročivší 15 si raději založí novou postavu, než by vysněný rank dokončil zde, přesto se i ve 20-30 dá s dobrou partou udělat i 100 za den, pokud máte slušný rank z 15ky a dobrou výbavu.
Narozdíl od 15kové výbavy, která je z questů, bývá také 30ková poněkud dražší. Na druhou stranu se zde nejen nemusí, ale ani nemohou používat "nossy" - krátkodobé buffy z itemů jako např. zmrzliny (nepustí vás s tím ani do raidu).
V rohu mapy je oltář, ne zrovna snadný, ovšem jako obvykle bývá pro partu 30tek, která ho zvládne, větším problémem nepřátelská armáda.
I zde se může hodit Exp Removal, další možnost ranku se vám dlouho nenaskytne 

1-70 (Deep Water Borderlands)

Do něj se dá dostat buď z Iris / Guildhouse (gatekeeper do Raigo Castle) nebo ze severu map 3.
Z 1-60 pochází největší část blessu (viz níže), nachází se tam 7 reliců. Lze tam také otevřít nové mapy (kde se dají např. farmit dual lapisy), kontrolou některých z nich. Relicy nejsou určitě určeny pro sólo, pokud nejste zrovna 55+ UM - ale i parta 55ek s nimi může mít potíže, ač tu probíhají spíše šarvátky lokální kolem jednoho či dvou z nich.
V dungeonech (D1 a D2, mají více pater a odělené vchody pro Light x Fury) se dobře expí a navíc tam padají lapisy. Venku padají rovněž, navíc se tam často konají eventy či velké PvP bitvy. Je vhodné sem chodit až na 30+, jednak abyste ještě neměli šedé potvory, jednak proto, že hodně nepřátel bude mít level třeba i 60 a také abyste už měli mounta - sem se právě na 100% hodí ho vlastnit, protože je to neobyčejně rozlehlá mapa, kde se navíc vyplatí pohybovat se rychle v případě nevítaného střetu s nepřáteli.

1-70 ("New maps" - Nové mapy)

Tzv. nové mapy přišly s updatem na Epizodu 3 (Guidance of Goddess). Portály do nich jsou v Raigo Castle (PvP 1-60). Pokud vás v nich zabijí, objevíte se v Raigu. Jsou to PvP mapy, takže do nich mají přístup i světlí, a pokud už tam někoho potkáte, bude mít asi dost vysoký level...V nových mapách se také dají najít nové, zajímavé a high-lvl věci. (Armor sety lvl55+, Dual Lapisy...)

Deep Desert

Pouštní mapa je rozdělená na dvě, DD1 a DD2, do DD2 se dá (logicky) dostat až z DD1.

Stable Erde

Džungle je plná dinosaurů a obsahuje i vznášející se město...Více zde: http://www.shaiya.cz/pvp-hrac-proti-hraci/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář